Osnovna škola Ilača - Banovci

« Travanj 2024 »

ŠKOLSKO ZVONO

Ispis statistike od 18. 2. 2020.

U prilogu možete pogledati popis odabranih udžbenika u našoj školi.

Obavijest roditeljima o početku nastavne godine 2020./2021.
Autor: Helena Lukadinović, 3. 9. 2020.

Dragi učenici, dragi roditelji,

sve vas srdačno pozdravljam.

Nova godina pred nas je donijela mnoštvo izazova, stoga ćemo se svi skupa pridržavati propisanih epidemioloških mjera.

Nastavu započinjemo u ponedjeljak, 7. rujna u 7:45h uz malo drugačiju organizaciju nastave. Držeći razmak na školskom dvorištu između razrednih skupina pričekat ćete da vas vaši nastavnici pozovu u školu.

Vrijeme dolaska MŠ Ilača

Razred

7:20h

1. zatim 8.

7:30h

2. zatim 7.

7:40h

3. zatim 5.

7:45h

4. zatim 6.

Vrijeme dolaska PŠ Banovci

Razred

7:20h

7. zatim 1./2.

7:30h

3./4.

7:40h

5. zatim 6./8.

U PŠ Vinkovački Banovci učenici ulaze u školu redovito u 7:30h

Učenici putnici u autobusu moraju nositi zaštitnu masku. U autobusu se učenici pridržavaju rasporeda sjedenja i drže propisani razmak. Učenici iz iste obitelji u autobusu mogu sjediti jedno pored drugog. Prijevoznik Polet još dovršava rasporede dovoza i odvoza učenika pa su promjene moguće.

Udžbenici i radni materijali su pristigli i čekaju vas u vašim učionicama. Prijevod udžbenika za PŠ Banovce još čekamo.

Zbog propisanih epidemioloških mjera, ove školske godine učenici pojedinih razreda smješteni su u učionice, a učitelji će se izmjenjivati. Nastava je organizirana u punoblok sati, kako bismo smanjili broj kontakata u jednom danu. Dodatna nastava i izvannastavneaktivnosti bit će organizirani online, putem aplikacije Teams i Vibera, o tome ćete detaljne upute dobiti kada nastava krene.

Raspored učenika u učionicama:

Na svakoj učionici piše koji razred ide u nju. I na dvorištu i u hodniku i u učionicama potrebno je održavati razmak od 1,5m i pridržavati se uputa dežurnog učitelja.

Učenici za vrijeme odmora ne smiju boraviti na hodnicima, niti izlaziti iz škole. Pri kretanju školskim hodnicima, obavezno je nošenje zaštitne maske I držanje pravilnog razmaka od najmanje 1,5 m. Prehrana kreće od 15. 9., kuharica i spremačice hranu donose pred svaki razred, tacnu preuzima učitelj i dijeli hranu učenicima.

Roditeljske sastanke i informacije razrednici dogovaraju putem Viber skupina, u školi je dopušten boravak isključivo učenicima, nastavnicima, tehničkom i administrativnom osoblju, nema ostalih posjeta školi.

Sve vas molimo za odgovorno ponašanje i poštivanje propisanih epidemioloških mjera.

Budući da možemo osigurati distance među učenicima, za vrijeme nastave nije potrebno nositi masku. Dakle, maska je potrebna za prijevoz školskim autobusom te kretanje unutar škole prilikom ulaska i izlaska i odlaska na toalet.

Roditelji su obvezni svako jutro izmjeriti temperature svome djetetu, te ukoliko je ona povišena ili dijete ima simptome vezane uzCovid – 19, ostaviti dijete kod kuće. Roditelji učenika razredne nastave evidenciju o izmjereno jtemperaturi svakodnevno zapisuju u bilježnicu, koju učenik pokazuje učiteljici pri ulasku u školu. Učenici predmetne nastave sami mjere temperature I vrijednost zapisuje dežurni učitelj prilikom ulaska u školu. Pri ulasku u školu obavezna je dezinfekcija odnosno pranje ruku te prolazak preko dezinfekcijske barijere. Učenici se preobuvaju na za to već naznačenim mjestima zasvaki razredni odjel.

Roditelji učenika koji su izrazito vulnerabilna skupina trebaju zatražiti mišljenje o dodatnim mjerama zaštite ili potvrdu nadležnog liječnika školske medicine koji jedini može izdati potvrdu da takvo dijete može ostati kod kuće. Potvrdu liječnika školske medicine roditelj je dužan dostaviti školi. U slučaju da je liječnik školske medicine predložio za takvo dijete ostanak kod kuće za njega se nastava održava virtualno/na daljinu putem internet ili drugih komunikacijskih  kanala.

Cilj ovih mjera i posebne organizacije nastave je što više spriječiti širenje virusa Covid-19 odgvornog ponašanja svih – učitelja i djelatnika škole, učenika i roditelja. Posebno apeliramo na roditelje učenika da svojoj djeci objasne važnost odgovornog ponašanja i pridržavanja mjera i u školi, ali i izvan škole. Odgovorno ponašanje izvan škole također je uvjet da ove I sve druge mjere imaju smisla. One neće imati smisla ako se zbog neodgovornog ponašanja učenika ili njihovih roditelja izvan škole neko dijete zarazi i zbog toga cijeli njegov razred bude morao u samoizolaciju.

Na sljedećim linkovima možete pročitati kompletne upute koje smo dobili od MZO i HZJZ.

Svima nam želim sretan i uspješan početak ove nove školske i nastavne godine.

Ravnateljica,

Marija Dević, prof.